rozwod adwokat
Posted By Posted On

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając adwokata do spraw rozwodowych?

Jeżeli przymierzamy się do rozwodu, to trzeba będzie zorganizować bardzo wiele różnych spraw. Na pewno będziemy musieli się skoncentrować na wszystkich kwestiach formalnych. Nie jest żadną tajemnicą, że potrzebujemy wsparcia w zakresie przepisów. Dlatego na pewno przyda się dobry adwokat, który powinien być doświadczony i wyspecjalizowany w konkretnych typach spraw rozwodowych.

W jaki sposób wybrać dobrego adwokata?

Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli decydujemy się na wybór adwokata, będzie sprawdzenie, czy jest osoba rzetelna i zorientowana w tematyce rozwodowej. Rozważanie złożenia wniosku rozwodowego to bardzo duże wyzwanie dla nas wszystkich nawet wtedy, gdy rozstajemy się polubownie. Jeżeli jednak będzie to rekomendowany przez inne osoby adwokat rozwody w Warszawie na Mokotowie powinny być przeprowadzone bez problemu. Naturalnie zawsze także powinniśmy wybrać dobrego prawnika, jeżeli przewidujemy jakieś problemy. Wtedy tym bardziej będzie trzeba analizować wiele różnych kwestii, które mogą być związane na przykład z podziałem majątku albo opieką nad dziećmi i alimentami.

Bardzo przydadzą się na pewno zawsze różne interesujące rankingi, z których można wiele wywnioskować. Dobrze jest także korzystać z opinii innych prawników, a już nawet poprzez zwykłą rozmowę telefoniczną możemy się zorientować, czy mamy do czynienia z osobą empatyczną.

Jak powinna przebiegać współpraca z adwokatem?

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś dobrą kancelarią adwokacką, to powinniśmy skompletować wszystkie najważniejsze dokumenty i informacje dotyczące naszej sprawy. To ułatwi pracę zespołowi adwokackiemu niezależnie od tego, czy to będzie rozwód i separacja, czy też może tylko i wyłącznie sprawa o alimenty.

Bardzo ważny będzie także regularny kontakt z adwokatem i stałe analizowanie kolejnych etapów sprawy rozwodowej. Wiele rzeczy trzeba przedyskutować tak, aby być na bieżąco z informacjami i ze stanowiskiem, które ma być przedstawione przed sądem.

Comments (0)

Dodaj komentarz