naprawa klimatyzacji
Posted By Posted On

Najczęstsze awarie instalacji klimatyzacyjnych

Zamontowana klimatyzacja w domowych oraz biurowych pomieszczeniach to doskonały sposób na zapewnienie komfortowej temperatury we wnętrzach podczas upalnych dni. Klimatyzacja jak każde inne regularnie użytkowane urządzenie może ulec awarii. Jakie awarie pojawiają się najczęściej oraz jakie są ich przyczyny?

Prawidłowy montaż klimatyzacji – dlaczego ma znaczenie?

Bez wątpienia montaż klimatyzacji ma ogromny wpływ na jej poprawne funkcjonowanie i bezawaryjność. Doświadczony monter zadba o poprawność wykonania klimatyzacji zgodnie z projektem oraz zasadami bezpieczeństwa. Dokładna i fachowa usługa montażu pozwala ograniczyć awarie, które często wynikają właśnie z pośpiesznego wykonania zlecenia. Dlatego warto korzystać z usług montażowych profesjonalistów, takich jak instalacje grzewcze Inside, specjalizująca się w projektowaniu oraz montażu instalacji klimatyzacji.

Spadek wydajności pracy klimatyzacji – jakie są przyczyny?

Niepokojącym objawem świadczącym o usterce klimatyzacji jest spadek jej wydajności. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze, każde urządzenie klimatyzujące posiada wymienne filtry, które mają za zadanie oczyszczać powietrze chłodzone przez klimatyzator. W przypadku braku regularności w wymianie można doprowadzić do spadku efektywności urządzenia chłodzącego. Będzie się to wiązać z większym poborem mocy, a tym samym wpływać na powiększenie rachunków za energię. Co więcej, całkowite zaniedbanie wymiany filtrów może skutkować również uszkodzeniem klimatyzatora. Do innych przyczyn spadku wydajności klimatyzacji zalicza się niski poziom czynnika chłodzącego.

Nieszczelność układu klimatyzacji – czym jest?

Do częstych awarii klimatyzacji należy nieszczelność układu. Montaż klimatyzacji oraz odpowiedni projekt instalacji dobrany do specyfiki budynku pozwala zagwarantować sprawność urządzenia. Jednak z biegiem czasu poszczególne przewody odprowadzające skroploną parę wodną mogą ulegać zniszczeniu na skutek użytkowania, co bywa rzeczą naturalną. Przyczyną nieszczelności układu klimatyzacji może również być źle zaprojektowany odpływ skroplin. Objawem takiej awarii jest cieknąca z klimatyzatora po ścianach i elewacji woda, która może wywołać duże szkody. W takim wypadku pomoc specjalistów będzie konieczna.

Comments (0)

Dodaj komentarz