Z czego składają się rampy przeładunkowe?
Rampy przeładunkowe to nieoceniona pomoc przy pracach magazynowych, umożliwiają szybki przepływ towarów i skracają czas pracy osób pracujących przy załadunku. Wyróżnia się dwa rodzaje ramp, hydrauliczne i mechaniczne obie w znacznym stopniu usprawniają pracę, różnice między nimi są niewielkie, ale lepiej o nich wiedzieć przed zakupem.
Z czego składają się rampy przeładunkowe?
Rampy przeładunkowe składają się ze specjalnych ram wykonanych ze stali, które są dostosowane do różnego ciężaru ładunku, w ich skład wchodzą także pomosty, które są wykonywane w większości przypadków z dobrej jakości blachy. Jedną z ważniejszych rzeczy w składzie rampy przeładunkowej jest warga, jest to specjalna klapa służąca do podnoszenia pomostu, wyróżnia się dwa rodzaje takiej wargi, obrotową i wysuwaną, ta pierwsza jest o wiele prostsza w obsłudze. Kolejną rzeczą, z której składają się rampy załadunkowe, są specjalne regulowane mechanizmy, które odpowiadają za regulowanie wysokości wargi. Już ostatnią z ważnych rzeczy będą systemy automatyczne i boczne zabezpieczenia, te pierwsze służą do zaprogramowania ustawień tak, aby były pod ciśnieniem, natomiast boczne zabezpieczenie znajduje się na platformie, żeby zapobiegać sytuacją, które mogą być niebezpieczne podczas załadunku towaru na samochód. Warto wybierać dobrej jakości maszyny z solidnym wykonaniem, które gwarantuje firma ELKO K. Kłosiński M. Staszak Sp.k., będzie to chronić przed groźnymi sytuacjami, a dobre rampy przeładunkowe posłużą na magazynach wiele lat.
Rodzaje ramp przeładunkowych
Tak jak wcześniej było napisane, rampy przeładunkowe dzielą się na dwa rodzaje, jednym z nich są rampy mechaniczne a drugie to rampy hydrauliczne, jak jest więc różnica między nimi? Rampa hydrauliczna jest o wiele bardziej zautomatyzowana od mechanicznej, do zarządzania pracy rampą wystarczy tak naprawdę wciśnięcie jednego guzika, gdzie przy rampie mechanicznej w celu opuszczenia wargi trzeba skorzystać ze specjalnej dźwigni, która musi zostać opuszczona ręcznie.
Comments (0)