paznokcie hybrydowe
Posted By Posted On

Najnowsze trendy wśród topów do hybryd – musisz je poznać!

Trendy w świecie kosmetycznym zmieniają się równie często, jak te modowe, a w dzisiejszych czasach warto wiedzieć, co w trawie piszczy. Manicure hybrydowy zagościł na naszych paznokciach na dobre kilka lat temu, a od tego czasu wiele się zmieniło. I nie chodzi tylko o palety kolorów. Produkty dostępne dziś na rynku to cała gama baz i topów o różnych właściwościach, wykończeniu, a nawet kolorach. Jak połapać się w tych wszystkich nowościach?

Decydując się na pierwszy zestaw do manicure’u hybrydowego, warto kierować się jakością produktów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów dla początkujących, które ułatwiają pracę i nie pozwalają nam zrazić się za szybko do prowadzenia domowego salonu. Owszem, kolorystyka jest ważna, jednak na sam początek lepiej jest wybierać lakiery stonowane. Ich delikatna barwa nie rzuca się w oczy, dzięki czemu nie widać niedociągnięć aż tak wyraźnie. Co więcej, w nowoczesnej wersji manicure’u nie ma konieczności nakładania lakieru kolorowego, a jego funkcję może przejąć baza lub nawet top do hybryd.

Co jest potrzebne do hybrydy?

Pierwsza inwestycja powinna obejmować zestaw lakierów hybrydowych, lampę LED, odtłuszczacz do paznokci, aceton do zmywania oraz kilka przydatnych narzędzi: pilnik, polerkę, nożyczki do skórek, a także radełko. W klasycznej wersji zestawu znajdziemy lakier kolorowy, top i bazę do hybrydy. Zależnie od tego, jakiej pielęgnacji potrzebują nasze paznokcie, baza może być wzmocniona dodatkową porcją protein i witamin. Na ekstremalnie słabą płytkę warto nakładać bazę budującą. Takie produkty są samopoziomujące, więc ich nakładanie staje się jeszcze prostsze.

Jeśli chodzi o top, to jego zadaniem jest utrzymanie całości hybrydy bez uszczerbku i żadnej rysy przez kilka tygodni. Wykończenie, jakie nadaje naszym paznokciom, może być matowe lub błyszczące. Ponadto top do hybryd występuje w wersji z kolorowym brokatem, np. No Wipe Glam & Glow Gold. Dzięki temu możemy nałożyć go bezpośrednio na bazę. Po utwardzeniu w lampie LED lakier należy odtłuścić z warstwy dyspersyjnej, chyba że wybierzecie wariant „no wipe”, czyli top bez przemywania. W sezonie wakacyjnym warto sprawdzić również taki, który dodatkowo chroni kolor przed słonecznym odbarwieniem. Ten i inne topy hybrydowe znajdziesz w Cosmetics Zone.

Czym zastąpić top do hybryd?

Wierzchnią warstwę hybrydy można zastąpić drogeryjnym bezbarwnym lakierem do paznokci lub topem do zwykłych lakierów. Wtedy jednak musicie liczyć się z tym, że efekt nie będzie aż tak spektakularny, a trwałość takiego wykonania z pewnością nie będzie kilkutygodniowa.

Jeżeli hybryda na naturalnej płytce szkodzi waszym paznokciom, warto zdecydować się na manicure żelowy. To rozwiązanie dla nieco bardziej doświadczonych, ale może okazać się zbawienne dla waszych dłoni. W przypadku żelu lub akrylu można wykończyć manicure specjalnym preparatem nabłyszczającym do takich stylizacji. Nie należy go natomiast używać przy klasycznej hybrydzie, ponieważ po utwardzeniu staje się bardzo kruchy i może sprawić więcej szkody aniżeli pożytku.

Spektrum wyboru jest naprawdę szerokie, a produkty możecie dopasować do własnych preferencji. Najważniejsze jest to, by dobrać lakiery w ten sposób, aby pierwsze doświadczenia z manicure’em hybrydowym nie były traumatyczne, a paznokcie wyglądały pięknie.

Comments (0)

Dodaj komentarz