kwalifikacje
Posted By Posted On

Praca w Warszawie – sprawdź, czy masz odpowiednie kwalifikacje do pracy w stolicy

Praca w stolicy to marzenie wielu absolwentów, którzy szukają klarownej ścieżki swojego rozwoju i poszukują możliwości dużych zarobków. W tak dużym mieście również osoby posiadające duże doświadczenie mogą mieć całkiem spore szanse na znalezienie całkiem atrakcyjnej oferty. Jakie są więc kwalifikacje potrzebne w Warszawie i w jakich zawodach jest zapotrzebowanie na nowych pracowników? Podpowiadamy.

Praca zaraz po studiach w Warszawie

Gdy mowa o studentach, a więc osobach, które nie mają za sobą długiej listy doświadczeń to najpopularniejszą branżą jest od wielu lat niezmiennie IT. Potrzebni są zarówno specjaliści, ale wiele korporacji jest otwartych na osoby, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery. Programiści, administratorzy, a nawet graficy komputerowi są w stanie otrzymać ofertę pracy w której stawki zaczynają się od średniej krajowej. Co ciekawe, zapotrzebowanie w tych zawodach jest tak duże, że firmy są gotowe zaoferować podobne wynagrodzenie dla osób, które są gotowe rozwijać się w tym kierunku, ale posiadają ukończone inne rodzaje studiów.

Duża ilość wakatów dotyczy także stanowisk w firmach, które należą do branży budowlanej. Tutaj oprócz osób z wykształceniem zawodowym lub bez, poszukiwani są specjaliści. Projektanci oraz kierownicy budowy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Szerokie możliwości odbycia praktyk oraz zatrudnienia na stałe otwarcie przemawiają do osób, które dopiero co otrzymały upragniony dyplom.

Praca dla doświadczonych specjalistów w Warszawie

Brakuje rąk do pracy zwłaszcza na stanowiskach w których potrzebne jest duże doświadczenie, a więc wieloletni staż pracy. Tutaj na pierwszym miejscu po raz kolejny jest branża informatyczna. Kierownicy projektów IT, programiści i administratorzy są w stolicy bardzo potrzebni lokalnym firmom. Wśród pozostałych zawodów warto wspomnieć o księgowych oraz pracownikach zarządzających zasobami ludzkimi oraz tworzeniem produktu, w tym specjalistów do spraw marketingu.

Jakie umiejętności i kwalifikacje są doceniane przez firmy w Warszawie?

Jeśli chodzi o sektor IT to przede wszystkim liczy się ogólna znajomość języków programowania oraz obsługa różnych systemów operacyjnych. Mowa tutaj o systemach Windows, Linux, a także te na smartfony, czyli między innymi Android. Widać wyraźną tendencję związaną z tym, że firmy przywiązują dużą wagę do rozwoju w kierunku technologii mobilnych. Posiadając szeroką wiedzę na temat tworzenia aplikacji na iOS oraz Android można bez trudu znaleźć bardzo dobrze płatne stanowisko pracy. Trzeba także wykazywać się gotowością do nieustannego podnoszenia kwalifikacji, ponieważ jest to branża, która nieustannie się rozwija. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o znajomość języków to wystarczy zaledwie angielski na podstawowym lub komunikatywnym poziomie.

W przypadku branży reklamowej można znaleźć pracę jako osoba odpowiedzialna za komunikację z klientami i tworzenie kampanii marketingowych posiadając całkiem niewielkie kwalifikacje. W tym przypadku dużo lepszym zasobem jest doświadczenie oraz bogate portfolio. Szczególnie w przypadku wysokich stanowisk takich jak kierownik do spraw marketingu można oczekiwać tego, że pracodawca przyjrzy się uważnie wcześniej zrealizowanym projektom oraz oceni ich skuteczność, a także pomysłowość kandydata. Kreatywność i aktualna wiedza na temat najskuteczniejszych narzędzi do promocji będzie na pewno istotną przesłanką do tego, aby zatrudnić taką osobę.

Branża budowlana to specyficzne środowisko w którym największe zapotrzebowanie jest na osoby wykonujące pracę fizyczną. W takim przypadku potrzebna jest przede wszystkim chęć do pracy i brak nałogów. Doświadczenie oraz wykształcenie zawodowe w konkretnym kierunku na pewno będzie elementem pożądanym przez pracodawcę. Szukając zatrudnienia na wysokim stanowisku takim jak przykładowo kierownik budowy należy liczyć się z tym, że trzeba posiadać przynajmniej szczątkowe doświadczenie. W innym przypadku można liczyć na co najwyżej płatny staż.

Więcej na temat możliwości zatrudnienia w Warszawie można przeczytać w artykule pod adresem https://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/26663,rynek-pracy-w-stolicy-jak-znalezc-atrakcyjne-oferty-zatrudnienia.

Comments (0)

Dodaj komentarz