prasa
Posted By Posted On

Prasa mimośrodowa – 3 powody, dla których warto w nią zainwestować

Bardzo ważną częścią nowoczesnego przemysłu jest obróbka metali, która pozwala na ukształtowanie tych bardzo solidnych i wytrzymałych materiałów w dowolny sposób. Jest to możliwe jednak dzięki rozwojowi techniki i istnieniu takich maszyn jak prasa mimośrodowa. Oto 3 powody, które sprawiają, że warto w nią zainwestować.

Prasa mimośrodowa – uniwersalność

Najważniejsza zaleta takiej maszyny jak prasa mimośrodowa to jej przeogromna uniwersalność. Sprawdza się ona przy wielu rodzajach prac, wśród których trzeba wyróżnić między innymi cięcie prętów, wykrawanie otworów, okrawanie metalu czy też nitowanie.

Prasy mimośrodowe nieźle sprawdzą się też na inne sposoby na przykład jako prasa do tłoczenia. Potrafią one również formować metalowe blachy, czy też rury na przykład poprzez ich gięcie. Właśnie uniwersalność jest często uznawana za jeden z głównych powodów, które sprawiają, że prasy mimośrodowe są tak często wybierane.

Prasa mimośrodowa – trwałość

Kolejny powód, przez który warto zainwestować w prasę mimośrodową to jej ogromna trwałość oraz bezawaryjność. Ta maszyna potrafi pracować lata bez kosztownych awarii, a jej serwisowanie należy do względnie tanich w porównaniu z innymi maszynami przeznaczonymi do obróbki metalu.

Prasa mimośrodowa – precyzja i powtarzalność

Podczas obróbki metali za pomocą specjalistycznego sprzętu najważniejsze są dwie rzeczy. Precyzja, która powinna być na niesamowicie wysokim poziomie i rzecz jeszcze ważniejsza, którą jest powtarzalność. Cała obróbka powinna bowiem pozwalać na powtarzalne tworzenie pożądanych kształtów z metalowych blach, prętów czy też profili.

Właśnie precyzją i powtarzalnością charakteryzują się prasy mimośrodowe. Jest to możliwe nawet przy znacznie grubszych blachach, gdyż na rynku da się zakupić prasy mimośrodowe, które są w stanie wygenerować nacisk rzędu nawet kilku tysięcy ton, co sprawia, że nie jest im straszna nawet bardzo gruba stalowa blacha, której obróbka potrafi być czasem problematyczna.

Comments (0)

Dodaj komentarz