mezoterapia igłowa
Posted By Posted On

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej – jakie są najczęściej stosowane?

Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z bardzo często stosowanych zabiegów ujędrniających i odmładzających skórę twarzy. Skutkiem jest np. lepsze naprężenie cery, niwelowanie zmarszczek mimicznych i nie tylko. Za te i inne rezultaty odpowiadają odpowiednio dobrane składniki, które wprowadza się do tkanek skóry.

Preparaty do mezoterapii – jakich się używa?

Wybrane przez profesjonalne kosmetyczki preparaty do mezoterapii mikroigłowej zawierają wartościowe składniki. Podstawą może być kwas hialuronowy. Zapewnia on szereg korzyści dla skóry, podobnie jak równie często wykorzystywane oktapeptydy. Preparaty podawane w wygodnych ampułkach są również wzbogacane witaminami.

Takie produkty wspomagają skórę od jej wewnętrznych warstw. Składniki docierają tam gdzie powinny bez żadnych przeszkód. Liczy się kompozycja – podawane są niewielkie ilości, preparat musi być skondensowany. Dlatego też w sprzedaży są ampułki do mezoterapii mikroigłowej o niewielkiej pojemności, do jednorazowego użytku.

Preparaty do mezoterapii – znieczulenie miejscowe

Przez większość klientów mezoterapia uważana jest za zabieg powodujący dyskomfort w stopniu niewielkim. Z tego powodu stosuje się kremy lub maści znieczulające miejscowo. Dobrze działający krem znieczulający do mezoterapii oddziałuje delikatnie na skórę i niweluje pieczenie lub też szczypanie.

W gabinetach kosmetycznych prawie zawsze dostępne są preparaty tego rodzaju. Depilacja czy zabiegi laserowe przez niektóre osoby uznawane są za bezbolesne, przez inne za bardzo trudne do zniesienia. Maść znieczulająca z lidokainą lub wydajny krem po prostu muszą znaleźć się na wyposażeniu.

Ampułka do mezoterapii mikroigłowej – co zawiera?

Wykonując m.in. mezoterapię w gabinecie medycyny estetycznej najlepiej będzie zdecydować się na preparaty w wygodnych ampułkach. Jest to sterylne rozwiązanie, bo po zużyciu ampułki wyrzuca się ją. Preparaty do mezoterapii często zawierają kwas hialuronowy w odpowiedniej dawce. Wspierają go peptydy i oczywiście witaminy.

Podsumowując, do mezoterapii najczęściej używa się gotowych preparatów w ampułkach. W ich składzie znajdują się różne białka, kwas hialuronowy i witaminy np. B3.

Comments (0)

Dodaj komentarz