fotowoltaika
Posted By Posted On

Dlaczego coraz więcej firm inwestuje w fotowoltaikę?

W obecnych czasach coraz ważniejszą kwestią staje się pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Jednym z nich jest promieniowanie słoneczne. Dzięki procesowi nazywanego fotowoltaiką możemy pozyskiwać z niego cenną energię. W naszym kraju korzystanie z energii słonecznej jest coraz bardziej popularne. Obecnie coraz częściej decydują się na nią nie tylko osoby prywatne szukające oszczędności oraz ekologicznych rozwiązań, ale również firmy. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego przedsiębiorstwa inwestują w fotowoltaikę.

Jakie korzyści z fotowoltaiki czerpią firmy?

Zainstalowanie modułów fotowoltaicznych, które zmieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną oraz falownika, który umożliwia zmianę wytworzonego z energii słonecznej prądu stałego na zmienny, niesie za sobą wiele korzyści dla firm. Aby móc zrealizować taką inwestycję, można wziąć kredyt. Jeżeli nie wiesz, jaki kredyt będzie najlepszy dla Twojej firmy, skorzystaj z profesjonalnego doradztwa kredytowego, które oferuje swoim klientom m.in. Kantower Finance & Development. Oto największe zalety montażu instalacji fotowoltaicznej w przedsiębiorstwie:

1. Realne oszczędności, gdyż dzięki fotowoltaice firmowe rachunki za prąd będą zdecydowanie niższe.

2. Niezależność energetyczna, dzięki której przerwy albo ograniczenia w dostawie prądu nie będą już problemem uniemożliwiającym pracę.

3. Uniezależnienie się od wzrostu cen energii, co jest w obecnych czasach niezwykle ważne. Firma mająca własną instalację fotowoltaiczną odpowiednio dopasowaną do jej potrzeb może ograniczyć opłaty za energię elektryczną do minimalnych kwot przesyłowych.

4. Wygoda, gdyż cały system nie wymaga żadnej obsługi i nie generuje kosztów eksploatacyjnych.

5. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu firma stanie się przyjazna środowisku, co z pewnością przełoży się na większe zainteresowanie jej usługami czy produktami.

6. Możliwość odliczenia od dochodu kosztów związanych z inwestycją w fotowoltaikę.

7. Możliwość skorzystania z programu „Energia Plus”, który umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

8. Szybki zwrot poniesionych kosztów (instalacje fotowoltaiczne zwracają się już w 4-6 lat).

Warto także dodać, ze inwestycja w fotowoltaikę jest długofalowa. Panele słoneczne są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu będą produkować energię potrzebną przedsiębiorstwu przez długi czas (nawet do 35 lat). Mimo iż panele produkują najwięcej energii w miesiącach letnich, to firmy mogą korzystać z niej przez cały rok. Jest to możliwe, gdyż przedsiębiorcy posiadający instalację fotowoltaiczną zyskują status prosumenta, dzięki czemu mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej latem energii do sieci energetycznej i korzystać z nich w mniej słonecznych miesiącach.

Jeżeli chcesz, aby Twoja firma była postrzegana jako przyjazna środowisku, zainwestuj w fotowoltaikę. Dzięki niej obniżysz rachunki za prąd, przyczynisz się do aktywnej ochrony naszej planety oraz sprawisz, że będzie lepiej postrzegana zarówno przez klientów, jak i partnerów biznesowych. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest bowiem sposobem na zwiększenie społecznej odpowiedzialności prowadzonej działalności.

Comments (0)

Dodaj komentarz