instalacja lpg
Posted By Posted On

System Optima LPG – jak działa?

Z racji na to, że coraz więcej osób interesuje się montażem instalacji LPG w swoim samochodzie warto jest dowiedzieć się jak działa taka instalacja i jakie są dostępne na rynku. Jedna z nich to system Optima LPG. Gdzie można się w niego zaopatrzyć, kto zajmuje się jego produkcją i jak on działa?

Gdzie znajdziemy system Optima LPG?

Jak wiadomo konieczność spełnienia norm emisji spalin dotyczy również samochodów z instalacją LPG. Szczególnie mowa tu o nowych autach, które muszą spełniać restrykcyjne normy Euro 6. Jeden z pierwszych takich systemów to Optima LPG, który został stworzony przed firmę Alex LPG.

Przedsiębiorstwo Alex LPG to polski producent instalacji LPG, który posiada naprawdę bogatą ofertę przeróżnych instalacji dzięki czemu można wyposażyć nawet swoje nowe auto w instalację. To wciąż jest w końcu możliwe, gdyż niektórzy producenci wypuszczają na rynek silniki MPI, czyli wyposażone we wtrysk wielopunktowy, który dobrze nadaje się do montażu LPG.

Jak działa system Optima LPG?

System LPG opiera się na przede wszystkim na odpowiednio skonstruowanym sterowniku. Jest to tak naprawdę najważniejszy element całej instalacji LPG, gdyż odpowiada on za podawanie odpowiedniej ilości gazu do silnika w trakcie pracy. Dostępne są trzy rodzaje systemów Optima LPG. Mowa o sterowniku Optima Pico, Optima Nano, a także Optima Expert. Róznią się one tym, w jakich jednostkach można je zastosować.

Sterownik Optima Pico to niewielki i bardzo atrakcyjny sterownik, który posiada prosty sposób kalibracji. Przeznaczony jest do najprostszych silników spalinowych, które składają się z trzech lub czterech cylindrów.

Do nieco większych jednostek stosuje się sterownik Optima Nano. Jest on większy, lecz zapewnia znacznie lepsą kontrolę dawki gazu podawanej do jednostki, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Do największych jednostek używany jest sterownik Optima Expert. Dobrze nadaje się zarówno do cztero, sześcio, jak i ośmiocylindrowych jednostek napędowych.

Comments (0)

Dodaj komentarz