nadruk na popielniczce
Posted By Posted On

W jaki sposób wykonuje się nadruki na popielniczkach?

Popielniczki z nadrukiem mogą być naprawdę fajnym gadżetem reklamowym. Najczęściej wykorzystywane są w lokalach gastronomicznych. Jak tworzy się nadruk na popielniczce? Czy taka grafika jest trwała? Dowiedz się więcej.

Sitodruk – trwały i efektowny sposób nadruku

Wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją gadżetów reklamowych, przykładowo firma NOEX, tworzy nadruki na popielniczkach przy wykorzystaniu sitodruku. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych technik drukarskich. Polega ona na przeniesieniu stworzonego wcześniej wzoru na specjalną siatkę, która wyposażona jest w oczka o niewielkiej średnicy, przez które przepuszczana jest farba. Jest to metoda stosunkowo tania, a zarazem niezwykle uniwersalna. W branży reklamowej sitodruk jest wykorzystywany do tworzenia nadruków na odzieży, płytach CD i DVD, kubkach czy właśnie popielniczkach. Przy pomocy tej techniki można stworzyć nadruk zarówno na popielniczkach szklanych, jak i na tych, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Można nadrukować na nich umieścić reklamę, informację lub logo firmy. Na życzenie klienta firmy reklamowe mogą stworzyć projekt idealnie odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Inne metody tworzenia popielniczek z nadrukiem

Są także inne metody wykonywania nadruków na popielniczkach. Jedną z nich jest druk sublimacyjny. Pierwszym krokiem w ramach tej techniki jest wydrukowanie ilustracji lub tekstu na tak zwanym papierze transferowym. Następnie zadrukowany papier wkładany jest do prasy termotransferowej, która dociska go do podłoża, na którym grafika ma się znaleźć. W ten sposób otrzymywany jest nadruk. Jest to metoda bardzo trwała, ale nie można jej stosować na wszystkich materiałach. Najlepiej sprawdza się na jasnych tkaninach, w szczególności na poliestrze.

Producenci popielniczek z nadrukiem korzystają także z tampodruku. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania grafik na małych, nierównych powierzchniach. Jej nazwa pochodzi od słowa „tampon”, francuskiego określenia na stempel, ponieważ przy tej technice wykorzystuje się właśnie miękki stempel, za pomocą którego przenosi się grafikę z szablonu za przedmiot. Widzimy zatem, że istnieje co najmniej kilka sposobów tworzenia nadruków reklamowych na popielniczkach. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, lecz jeśli będziemy korzystać z usług profesjonalnych dostawców, to możemy mieć pewność, że nasze popielniczki przez bardzo długi czas będą wyglądać estetycznie.

Comments (0)

Dodaj komentarz