Posted By Posted On

Zakuwanie węży – w jakim celu się je wykonuje?

waz zakuwanie

Przewody hydrauliczne, które potocznie nazywa się wężami, są zaciskane. Celem takiego działania jest wzmocnienie ich szczelności. Co za tym dalej idzie, są one w stanie zapewnić użytkownikom dłuższą żywotność i możliwość wieloletniego użytkowania.

Precyzyjne zakuwanie węży

Serwis hydrauliki siłowej oferuje sprawne usługi, zapewniając m.in. naprawę zakuwarek, jeżeli te nie działają w należyty sposób.

Są to właśnie urządzenia, jakie są w stanie zapewnić zakuwanie węży. Przewody hydrauliczne narażone są na działanie różnych czynników, m.in. roztwory chemiczne, olej, woda czy sprężone powietrze. Takich przykładów zanieczyszczeń można wymienić bez liku. Ich działanie może sprawić, że węże (a dokładnie ich konstrukcja) zostanie osłabiona, tracąc na szczelności. Aby tego uniknąć, potrzebne jest zakuwanie, jakie zalicza się do skutecznych. Na wężach montowane są specjalne końcówki, które są w stanie wpłynąć na ich właściwości, zapewniając maksimum szczelności. Zakuwanie musi odbyć się pod okiem doświadczonych fachowców, którzy zadbają o precyzyjne wykonanie całego procesu.

Zakuwanie węży – o czym nie można zapomnieć?

Samo zakuwanie węży nie jest procesem skomplikowanym. Każda osoba, która podejmuje się jednak tego zadania musi uwzględnić pewne parametry:

– materiał, z jakiego wykonane są przewody,

– średnica przewodów,

– liczba warstw przewodów,

– oploty znajdujące się na przewodzie,

– zakres długości gwintu,

– rodzaj zakończenia.

Należy dodać uwagę, że węże należy dobierać zgodnie z warunkami w jakich przyjdzie im pracować – tym bardziej że narażone są one na intensywną eksploatację. 

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione parametry, uda się zaplanować bezproblemowy proces zakuwania węży. Jeżeli wykonawca nie zadba o to, przewody na pewno będą cechować się mniejszą wytrzymałością. Niejeden serwis hydrauliki siłowej jest w stanie wskazać tego typu zaniedbania, jakie również doprowadziły do tego, że węże nie mogły być użytkowane przez tak długi czas, jak to było zakładane. 

Comments (0)

Dodaj komentarz