jakie zbiorniki na benzyne
Posted By Posted On

Zbiorniki na benzynę (PB). Charakterystyka

Jeśli szukasz idealnego zbiornika do przechowywania benzyny, upewnij się, że jest przystosowany właśnie do tej cieczy. Pamiętaj, że benzyna to substancja, która powinna być magazynowana w pojemniku wykonanym z niepalnego materiału, który odprowadza ładunek elektryczności statycznej, co pozwoli uniknąć niebezpiecznych wyładowań. Scharakteryzowaliśmy dostępne w sklepach zbiorniki na benzynę, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji o zakupie.

Cechy polietylenowych zbiorników do przewozu benzyny

Transportowe zbiorniki na benzynę umożliwiają tankowanie pojazdu w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności poszukiwania stacji benzynowej. Komfort użytkowania, bezpieczeństwo i bogate wyposażenie standardowe oraz opcjonalne sprawiają, że mobilne zbiorniki polietylenowe na paliwo cieszą się dużą popularnością. Światowi liderzy w zakresie produkcji zbiorników oferują użytkownikom produkty o zróżnicowanych pojemnościach i konstrukcji. Przykładem są zbiorniki Emiliana Serbatoi, które mają pojemności 55-330 l i są dostępne w wersji:

– Carrytank z systemem transferu paliwa,

– mobilnej Emilcaddy.

Zbiorniki są najczęściej wyposażone w ręczną pompę łopatkową lub pompę elektryczną, 3 lub 4 m antystatyczny wąż wydawczy, nalewak automatyczny, cyfrowy licznik. W niektórych modelach pokrywa jest w standardzie, w innych trzeba za nią dopłacić. Po dokładniejszą specyfikację zwróciliśmy się do dystrybutora zbiorników MiM ze Szczecina:

Zbiorniki Carrytank z polietylenu liniowego formowanego rotacyjnie są lekkie i kompaktowe. Są wyposażone w korek wlewowy, urządzenie odpowietrzające, system transferu paliwa, uchwyty do przenoszenia ręcznego oraz do transportu z pomocą wózka widłowego. Okucia najczęściej są wykonane z aluminium. Opcjonalnie z filtrem zanieczyszczeń i dyszą automatyczną. W przypadku zbiorników z linii Emilcaddy uwagę zwraca ich ergonomiczna budowa. Konstrukcja nie ma ostrych narożników i jest wzmocniona żebrami o dużej wytrzymałości. Kółka, wygodne uchwyty i niska waga własna ułatwiają obsługę zbiorników. Zbiornik o pojemności 110 l waży zaledwie 13 kg. Pompa elektryczna o mocy 12 V zasilana z akumulatora zapewnia przepływ 40 l/min. Dostępne w wersji z dyszą automatyczną z certyfikatem Atex lub dyszą ręczną z wężem uziemiającym.

Comments (0)

Dodaj komentarz