okulary progresywne
Posted By Posted On

Jak działają okulary progresywne?

Jeśli z wiekiem odczuwasz coraz większe problemy z wyraźnym widzeniem zarówno przedmiotów dalekich, jak i bliskich, pomyśl o zakupie okularów progresywnych. To nowoczesne rozwiązanie daje bardzo wyraźną poprawę widzenia i jest coraz chętniej stosowane przez aktywnych ludzi. Przeczytaj ten krótki artykuł, by dowiedzieć się, jak działają okulary progresywne.

Dlaczego warto nosić okulary progresywne

U młodych ludzi wadę wzroku zwykle można skorygować za pomocą zwykłych okularów z soczewkami jednoogniskowymi. Wzrok ludzi, którzy przekroczyli 40. rok życia, coraz częściej wymaga innego wsparcia w zależności od tego, jak daleko znajdują się przedmioty, na których się koncentrują. Dlatego tak często zachodzi konieczność używania innych okularów „do chodzenia” i innych „do czytania”.

Okulary progresywne pozwalają na umieszczenie w jednej oprawce soczewek o różnych ogniskowych. Dzięki temu podczas pracy korzysta się z dolnej części szkieł, a podczas patrzenia w dal z górnej. To sprawia, że okulary progresywne we Wrocławiu i w innych polskich miastach znajdują coraz więcej zadowolonych klientów, którzy rekrutują się przede wszystkim spośród osób aktywnych i często zmieniających odległość, na którą patrzą.

Czy okulary progresywne wymagają specjalnych badań?

W przeciwieństwie do zwykłych szkieł z soczewkami jednoogniskowymi okulary progresywne wymagają znacznie bardziej precyzyjnego wykonania na każdym etapie. Samo badanie wzroku we Wrocławiu, którego celem jest przepisanie odpowiednich okularów progresywnych, przeprowadzane jest inaczej, niż większość z nas wcześniej doświadczyła.

Celem takiego badania jest nie tylko zorientowanie się, jaka wada wzroku występuje u pacjenta, ale również jaki tryb życia prowadzi. Ma to na celu takie dopasowanie rozmieszczenia soczewek, aby okulary rzeczywiście poprawiły komfort codziennego życia. Inne okulary będą potrzebne kierowcy, który większą część dnia pracy patrzy w dal i tylko zerka na położoną blisko tablicę rozdzielczą, a inne księgowej, której wzrok zwykle spoczywa na ekranie komputera i księgach handlowych.

Comments (0)

Dodaj komentarz