komin owalny
Posted By Posted On

Zalety okrągłych wkładów kominowych

Wkłady kominowe są rozwiązaniem stosowanym zarówno podczas modernizowania starych kominów, jak i instalowania nowego, energooszczędniejszego systemu grzewczego. Dzielą się one na wiele różnorodnych rodzajów, przy czym pod względem ich przekroju wyróżnić można między innymi okrągłe wkłady kominowe. To właśnie na ich zaletach skupiamy się więc w tym artykule, omawiając trzy najważniejsze z nich.

Uniwersalność zastosowania

Podstawową zaletą okrągłych wkładów kominowych jest ich uniwersalność zastosowania. Mogą być one bowiem z powodzeniem stosowane do odprowadzania spalin z kotłów opalanych za pomocą zarówno paliwami stałymi, jak i gazem, a także olejem opałowym nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale i obiektach przemysłowych. Przystosowane są one w pełni do pracy zarówno w trybie mokrym, jak i suchym. Dodatkowo ich użycie możliwe jest nie tylko w przypadku nowych ceramicznych przewodów kominowych, ale także modernizacji lub naprawy już istniejących kominów, które straciły swoją szczelność. Szeroki wybór okrągłych wkładów kominowych dostępnych między innymi w sklepie z kominami Tanie Kominy pozwala je natomiast dobrać pod względem wymiarów do określonych potrzeb.

Mniejsze opory powietrza

Okrągłe wkłady kominowe produkowane są najczęściej z odpornych na działanie kwasów blach stalowych, które spawane są plazmowe. Dzięki temu cechują się one nie tylko wysoką trwałością i gazoszczelnością, ale także w odróżnieniu od kominów murowanych, gładką powierzchnią ścianek wewnętrznych. W związku z tym występujące w nich opory powietrza są znacznie mniejsze niż w przypadku klasycznych rozwiązań, a co za tym idzie, w ich przypadku nie występują problemy związane z osadzaniem się sadzy czy zbieraniem się kondensatu. To zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania, gdyż eliminuje ryzyko powstania pożarów sadzy oraz wszelkich substancji smolistych.

Łatwy montaż bez konieczności przeprowadzania prac rozbiórkowych

Ostatnią z istotnych zalet, jeśli chodzi o to rozwiązanie, jest natomiast to, że montaż okrągłych wkładów kominowych, w przypadku gdy stosowane są one podczas napraw kominów, nie wymaga przeprowadzania prac rozbiórkowych. Dzięki temu przebiega on sprawnie i szybko. Dodatkowo tego typu wkłady kominowe mogą być stosowane także wewnątrz budynków.

Comments (0)

Dodaj komentarz