alfa romeo
Posted By Posted On

Samochody marki Alfa Romeo. Przegląd modeli

Alfa Romeo to włoska marka specjalizująca się w produkcji samochodów osobowych klasy premium. Jej historia sięga 1910 roku, więc firma ta jest obecna na rynku już od ponad 110 lat. Od momentu debiutu auta marki z Turynu wyróżniają się sportową sylwetką oraz ponadprzeciętnymi osiągami. Zastanawiasz się nad zakupem Alfy? Sprawdź, jakie modele są obecnie dostępne dla kierowców. Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia to model, który po raz pierwszy na rynku pojawił się w 1962 roku. Włoska marka produkowała go przez 16 lat, aż do roku 1978. Na nową wersję Giulii musieliśmy czekać niemal cztery dekady. 24 czerwca 2015 roku, w 105. rocznicę istnienia marki, Alfa przedstawiła światu zupełnie nowy model, nawiązujący do sportowej historii producenta z Turynu. Pokazową wersją nowej Giulii był wariant Quadrifoglio o mocy 510 KM. Obecnie model ten oferowany jest w kilku wersjach wyposażenia. Poza sportową Quadrifoglio są to m.in. odmiany Super, Sprint, Ti oraz Veloce.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który jest autoryzowanym dealerem Alfy Romeo: Aby zachować sportowy charakter marki, od początku produkcji Giulia dostępna jest wyłącznie w wariancie tylnonapędowym. W 2020 roku auto przeszło face lifting. Zmianie uległ m.in. wygląd tylnych lamp i atrapy chłodnicy. Samochód zyskał zupełnie nowy system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 8,8 cala. Zmodyfikowana została także kierownica oraz konsola środkowa wewnątrz kabiny.

Alfa Romeo Stelvio

Przez wiele lat włoska marka kojarzona była wyłącznie z produkcją szybkich samochodów sportowych. Wszystko zmieniło się w 2016 roku, gdy Alfa rozpoczęła sprzedaż modelu Stelvio. Powszechna moda na produkcję komfortowych w prowadzeniu samochodów z segmentu SUV nie ominęła również włoskiego koncernu. Stelvio idealnie wpisuję się w tę konwencję. Jego nazwa nawiązuję do Passo Dello Stelvio, czyli najwyższej (2758 m n.p.m.) w Europie przejezdnej przełęczy. Auto zdobyło szereg nagród, m.in. tytuł najlepszego SUV-a klasy średniej w roku 2017. Podobnie jak Giulia w połowie 2020 roku model ten przeszedł face lifting. Od momentu debiutu dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia. Poza standardowym wariantem Super są to m.in. Sprint, Ti, Veloce oraz najmocniejsza wersja Quadrifoglio.

Alfa Romeo Tonale

Sześć lat po premierze pierwszego SUV-a w swojej historii Alfa Romeo rozszerzyła ofertę w tym segmencie. Na początku 2022 roku odbyła się światowa premiera modelu Tonale, czyli kompaktowego SUV-a klasy C. Auto stworzone na platformie cenionego w Europie Jeepa Compassa w gamie modeli plasuje się poniżej większego Stelvio. Dla rozwoju marki to samochód wyjątkowy, ponieważ jako jedyny w momencie debiutu oferowany jest w wersji hybrydowej. To milowy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego. Dostępny w ofercie dealera Alfy Romeo model Tonale to synonim nowoczesnego crossovera. Auto zachwyca eleganckim wyglądem zewnętrznym, komfortowym wnętrzem i znakomitymi osiągami. Samochód dostarcza nieprawdopodobnej radości z jazdy. Sprawdź go i przekonaj się sam!

Comments (0)

Dodaj komentarz