karma
Posted By Posted On

Sucha karma dla psa dostosowana do wielkości zwierzęcia

Obecnie w sklepach dla zwierząt można znaleźć bardzo bogaty wybór suchych karm dla psa. Wybór konkretnej może zatem nastręczać trudności. Do tego nie każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę, że rodzaj pokarmu uzależniony jest od wielkości zwierzęcia. Z tego artykułu dowiecie się, jak dobrać suchą karmę dla psa dostosowana do rozmiaru Waszego pupila.

Sucha karma dla psa dla ras małych

Na wstępie należy zaznaczyć, że żywienie psa rasy małej nie jest tożsame z jadłospisem dla szczeniąt. Młode pieski bez względu na rozmiar, jaki osiągną w przyszłości potrzebują inaczej zbilansowanego pokarmu niż dorosłe czworonogi. Dlatego nie należy podawać małym psom karmy dla szczeniąt.

Przy wyborze suchej karmy dla małego psa zwróćcie uwagę, by miała ona wysoką zawartość białka, a przy tym była lekkostrawna. Sięgnijmy po produkty z jagnięciną lub cielęciną z dodatkiem ryżu, makaronu i warzyw. Trzeba mieć też na uwadze, że małe psy nie są tak ruchliwe jak duże rasy i dużo czasu spędzają na spaniu, dlatego nie wybierajmy da nich karm bogatych w tłuszcze, bo może to spowodować tycie. Wybierzmy też karmy o mniejszym rozmiarze krokietów.

Sucha karma dla psa dla ras średnich

Do ras psów średnich zalicza się psy dość aktywne na co dzień, dlatego ich przedstawiciele potrzebują karmy bogatej w energię. Dla takich czworonogów zaleca się suche karmy dla psa wysokoenergetyczne. W większości tego typu produktów znajduje się więcej tłuszczu, a także antyoksydanty, chondroityna i glukozamina.

Jeśli natomiast posiadamy psa rasy średniej po sterylizacji czy kastracji, musimy pamiętać, że będzie on miał skłonności do tycia, tym bardziej jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej dawki ruchu. Dla takich czworonogów najlepiej wybrać w sklepie dla zwierząt karmy o obniżonej zawartości tłuszczu, zawierające L-karnitynę, która przyspiesza procesy metaboliczne.

Sucha karma dla psa ras dużych

Psy ras dużych i olbrzymich są najbardziej wymagające pod względem żywienia. Ich przedstawicieli często dopada skręt żołądka, dlatego tym czworonogom szczególnie poleca się suche karmy. Najlepiej wybierać produkty skondensowane odżywczo i dobrze przyswajalne. Warto, by znalazła się w nich L-karnityna. Uważajmy, by nie podawać zwierzęciu zbyt dużej ilości karmy, co mogłoby doprowadzić do otyłości i obciążyć nadmiernie i tak wrażliwe stawy.

Skoro już wiecie, jaką suchą karmę dla psa wybrać pod kątem wielkości Waszego pupila, zapraszamy na zakupy na WyspaZwierzat.pl – sklep dla zwierząt.

Comments (0)

Dodaj komentarz