wozki paletowe
Posted By Posted On

Zalety elektrycznych wózków paletowych

Elektryczne wózki paletowe to ogromne usprawnienie pracy w magazynach, hurtowniach, halach oraz większych sklepach. Automatyzują zadania, co korzystnie wpływa na wydajność pracowników i konkurencyjność firmy. Za ich pomocą można znacznie ograniczyć ilość osób potrzebnych do rozładunku i załadunku towarów. Jakie jeszcze mają zalety?

Na czym polega rola elektrycznego wózka paletowego?

Paleciaki elektryczne są obecnie najchętniej stosowane do transportu magazynowego, usprawniając logistykę firmy. Za ich pomocą można szybko przemieszczać znaczną ilość produktów, co z kolei ma pozytywny wpływ na tempo pracy i wydajność całej firmy. Urządzenia te dostępne są w kilku rodzajach oraz modelach o zróżnicowanym udźwigu czy zastosowaniu, dlatego bardzo łatwo można znaleźć taką maszynę elektryczną, która będzie dopasowana do konkretnej branży. Elektryczny wózek paletowy zwiększa również bezpieczeństwo funkcjonowania firmy oraz jej pracowników.

Jaką prędkość osiągają paleciaki elektryczne?

Większość paleciaków elektrycznych osiąga prędkość ok. 15 km/h, ale operator zawsze musi dostosować ją do warunków w miejscu pracy. We wnętrzu hal o nierównej powierzchni prędkość nie może być zbyt wysoka, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko wypadków. Najszybciej maszyny te mogą poruszać się na prostych odcinkach, oddzielonych barierami od drogi pracowników pieszych. Prędkość zależy również od rodzaju wózka – czy jest to model prowadzony, ze stanowiskiem dla operatora, czy może z masztem. Bez względu jednak na wybór, szeroką ofertę takich produktów oferuje producent urządzeń dźwignicowych i magazynowych Tor Industries, który dba o automatyzację procesów logistycznych w firmach.

Dlaczego warto wybrać paleciaki elektryczne?

W odróżnieniu od wózków paletowych ręcznych, te z napędem elektrycznym wyróżniają się całkowicie bezwysiłkową obsługą. Właśnie dlatego tego typu urządzenia sprawdzają się w przestronnych halach, w obrębie których operatorzy muszą transportować towary na znaczne odległości. To właśnie elektryczne wózki paletowe podnoszą efektywność pracy w nowoczesnych magazynach. Ich udźwig zwykle sięga ok. 2-3 ton, a maksymalna wysokość podnoszenia wynosi nawet ok. 6 metrów! Poza tym mogą poruszać się znacznie szybciej niż urządzenia wymagające ręcznej obsługi.

Comments (0)

Dodaj komentarz